Trakya Genetik, AR-GE, Danışmanlık, Üretim, İthalat, İhracat ve Pazarlama Ltd. Şirketi

Standard Post with Gallery

TRAGEN şirketi; her türlü bitki ıslahı teknikleri, genetik mühendisliği, biyoteknokloji, vb teknolojiler kullanarak tohum konusunda AR-GE, danışmanlık, üretim, vb çalışmalar yapmak amacıyla, 2014 yılında Trakya Teknopark bünyesinde kurulmuştur. Şirketimiz, bitki ıslahı ve genetiği alanında 25 yıldan daha fazla araştırma tecrübesi olan, kendi alanlarında gerek ülkemiz, gerekse dünya çapında çalışmaları olan ve halen Trakya Üniversitesi Genetik ve Biyomühendislik bölümünde Bölüm başkanı ve yardımcısı olarak görev yapan Prof Dr Yalçın KAYA ve Yrd Doç Dr Necmi BEŞER'in ortaklığıyla oluşturulmuştur.

Şirket Vizyonumuz; Türkiye'de ve dünyada AR-GE konusunda özellikle genetik, bitki ıslahı ve tohum üretimi konusunda yerini almış, üreticilere piyasadaki mevcut çeşitlerle rekabet edebilir yüksek verim ve kalitede çeşitler ıslah edebilen ve geliştiren; yenilikçi, rekabet edebilen ve sektördeki firma ve kuruluşlara bitki ıslahı ve tohumculuk, vb konularda ARGE danışmanlık hizmeti verebilen bir şirket olmak olarak belirlenmiştir.

Şirketimiz, şu anda bir ARGE şirketi olarak, gerekli temel alet ve ekipmanlar tamamlamış olup, çok yakın zamanda özek Sektör ARGE kuruluşu başvurusı yapacaktır. Şirketimiz halen Buğday, Arpa, Çeltik, Mısır, Çerezlik ve Yağlık Ayçiçeği, Çerezlik Kabak, Nohut ve Mercimek bitkilerinde ıslah programları yürütmektedir. Bu bitkilerde gerek ülkemizden, gerekse yurt dışından değişik genetik materyaller temin edilerek ıslah programını başlatmış olup, yine şirketimiz ıslah ve tohumculuk konusunda bazı firmalara danışmanlık yapmaktadır. 

No:36

necmibeser@yahoo.com

Çalışan Sayısı:5

Yazılım ve Bilişim Hizmetleri