KÜSİ KAPSAMINDA ETSO’DA EDİRNE SANAYİ VE ARGE YETENEĞİ ENVANTERİ TANITIMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Standard Post with Gallery
Standard Post with Gallery
Standard Post with Gallery
Standard Post with Gallery
Standard Post with Gallery
Standard Post with Gallery

17 Ekim 2018 tarihinde ETSO Meclis toplantı salonunda gerçekleştirilen etkinliğe Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt, Edirne Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Özay Öztürk, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Mustafa Emre Alp, Edirne Ticaret Borsası Meclis Başkanı Fedai Canım, Uzunköprü, Keşan ve İpsala Oda ve Borsa Temsilcileri, Sanayiciler, Akademisyenler ve Kurum Müdürleri katılım göstermiştir.

Etkinlik Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt’un açılış konuşmasıyla başlamış, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nun konuşmasıyla devam etmiştir. Edirne Sanayi ve Ar-Ge Yeteneği Envanteri tanıtımını KÜSİ İl Temsilcisi ve Trakya Teknopark Yönetim Kurulu Başkan Vekili Doç. Dr. Oğuzhan Erdem gerçekleştirmiştir.

Sunumda Edirne genelinde 2016 yılından günümüze gerçekleştirilen KÜSİ faaliyetleri, Edirne ilinin Türkiye çapında yapılan KÜSİ faaliyetleri içerisindeki yeri, KÜSİ Tez Havuzu hakkında bilgilendirme gerçekleştirmiştir. Ardından Trakya Üniversitesi Teknoloji Araştırma ve Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi (TÜTAGEM) Müdür Yrd. Dr. Öğr. Üyesi Ufuk Bağcı Merkezde mevcut cihazlar ve gerçekleştirilen analizler hakkında bilgilendirmede bulunmuştur. Etkinlik karşılıklı soru cevap şekilde devam ederek son bulmuştur.