Trakya Teknopark İkili İş Birliği Görüşmeleri Düzenlendi

Standard Post with Gallery
Standard Post with Gallery
Standard Post with Gallery
Standard Post with Gallery
Standard Post with Gallery
25 Aralık 2019 tarihinde Trakya Üniversitesi Rektörü ve Trakya Teknopark Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Erhan TABAKOĞLU, Trakya Teknopark Genel Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Özgür ÖZDEMİR, Teknopark Yönetim Kurulu Başkan Vekili Doç. Dr. Oğuzhan ERDEM Teknopark Yönetim Kurulu üyeleri Doç. Dr. Murat TÜRKYILMAZ, Prof. Dr. Yalçın Kaya, KOSGEB Uzmanı Tarık ALTUNTAŞ, Trakya Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü Prof. Dr. Ahmet ATAKİŞİ, Trakya Üniversitesi SKS Başkanı Burak İŞÇİMEN, TTM Müdür Yardımcısı Serdar ÖZER, Firması olan Dr. Öğr. Üyesi Necmi BEŞER, Prof. Dr. Ali YILMAZ, Arş. Gör. Dr. Gürkan İRSEL ve Edirne Ticaret Borsası Başkanı Özay ÖZTÜRK, Edirne Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü Mimar Müjgan ÇORBACI, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Yetkilisi Yener İŞBİLEN’in katılımlarıyla Trakya Teknopark’ta iş birliği görüşmesi ve yemek organizasyonu gerçekleştirildi. 

Teknopark bünyesinde faaliyet gösteren Ar-Ge firmalarının, yeni proje fikirleri ve yürütmekte oldukları proje sunumlarının ardından, ikili iş birliği görüşmeleri düzenlendi. Yemeğe katılım sağlayan firmaların tamamı kendilerini diğer firmaların önünde tek tek tanıtarak içinde bulundukları projelerden bahsettiler. Herkesin kendi iş görevlerinden de bahsettiği kısa süreli konuşmalar ile beraber Trakya Teknopark çalışanlarının birbirleri ile iş birlikleri kurabilmeleri açısından daha çok kaynaşması hedeflendi.

Kurum ve kuruluşlardan alınacak fon destekleri, ortak proje fikirleri, sanayi-üniversite iş birliğinin öneminden bahsedildi ve bu konuyla ilgili fikir alışverişi yapıldı. Firma yetkilileri ve personellerin yoğun ilgi gösterdiği görüşmeler ikili iş birliği görüşmelerinin ardından, yemek organizasyonu ile sona erdi.
Üniversitemizin internet sayfasında yer alan habere linkten ulaşabilirsiniz: https://www.trakya.edu.tr/news/trakya-universitesi-teknopark-ailesi-bir-araya-geldi