Trakya Teknopark TİM İnovasyon Haftasında

Standard Post with Gallery
Standard Post with Gallery
Standard Post with Gallery
Standard Post with Gallery

Türkiye İhracatçılar Meclisi(TİM) tarafından bu yıl 8. etkinliği düzenlenen Türkiye İnovasyon Haftasına Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan TABAKOĞLU ve Trakya Teknopark Genel Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Özgür ÖZDEMİR katılım gösterdi. 

 

6 Ocak Pazartesi günü Four Seasons Hotel İstanbul’da gerçekleşen etkinliğe; inovasyon ve teknoloji alanında lider isimler, iş insanları, araştırmacı - akademisyenler, üniversite rektörleri ve Teknopark genel müdürlerlerinin katılım gösterip bir araya geldiği etkinlikte inovasyon odaklı yuvarlak masa toplantısı gerçekleştirildi. 

 

 Ülkemizde inovasyonun, geleceğin ve teknolojinin gelişimi ve ilerleyişi konuşuldu. Yüksek katma değerli ihracat artışı ile küresel ticaret payımızı yükseltmek için alanında uzman kişilerce yapılan araştırmalar sunulup tüm katılımcılarla beraber fikir alışverişinde bulunuldu. Üniversite rektörleri ve teknopark genel müdürlerinin katılımlarında Türkiye’nin İnovasyon Envanteri çalışmasına ilişkin fikirleri ve değerlendirmeleri alındı. Tüm etkinlik boyunca yapılan fikir alışverişleri ve beyin fırtınasıyla, ülkemizin daha gelişmiş ve ileriye dönük inovasyon envanterine katkıda bulunuldu.