EKOTAB KİMYA SAN. VE TİC. A.Ş
EKOTAB KİMYA SAN. VE TİC. A.Ş
 

Doğaya duyarlı bir yaklaşımla 2018 yılında kurulmuş olan EKOTAB Kimya San. ve Tic. A.Ş. KOSGEB destekli Ar-Ge İnovasyon projeleri ile temizlik ve deterjan sektörüne adım atmıştır. Ar-Ge çalışmaları sonucunda yeni nesil temizlik ve deterjan ürünleri üzerine yeni formülasyonlar geliştirmekteyiz. Bu ürünlerin üretiminin yanı sıra tasarlanan ambalajlama yöntemi ile plastik ambalaj atığının ortadan kaldırılması başlıca hedefimiz olmuştur.

Ekonominin yeniden ve sürekli satın almayı teşvik eden ürünlerinin daha ömrünü tamamlamadan çöpe dönüşmesi, hızlı tüketim ile doğal kaynaklara verilen zararın artması sonucunda gelecek ile ilgili kaygıların artması sıfır atık ve geri dönüşüme yönelim oluşturmuştur. Sıfır atık dediğimiz kavram, aslında her gün ürettiğimiz atıkları yönetebilmek için yeni bir yaşam kültürünü yaygınlaştırma çabasıdır. EKOTAB Kimya olarak, ürettiğimiz deterjanların ambalaj atığının olmaması ve kullanımda önceden kullanılmış deterjan ambalajlarının tekrar kullanılmasına yönlendirmesiyle çevresel pozitif hareketlere katkıda bulunmayı amaçlamaktayız.

 Ürün Bilgisi:

EKOKAPSÜL Yüzey Temizleyicileri; 1 kapsül 1 litre deterjana denk olacak şekilde konsantre olarak suda çözünür ambalajla paketlenmiştir. Cam, zemin, banyo, mutfak ve çok amaçlı yüzeyler için beş ayrı formülasyonda hazırlanmıştır. Bir kapsül, ambalajıyla beraber 1 litrelik şişelerde çözülerek hazırlandığında muadilleriyle eş değer düzeyde temizlik sunmaktadır. Bu sayede 1 litre yüzey temizleyici hazırlanmış olmakta ve her zamanki kullanıma uygun olarak tüketilmektedir.

EKOKAPSÜL Çamaşır Deterjanları; Çamaşır makinası için formüle edilmiş beyaz ve renkli çamaşırlar için tek kullanımlık kapsüller halinde deterjanlardır. Suda çözünür ambalaj ile ambalajlanmış bir kapsül bir yıkama için uygundur. Bu kapsüllerin kullanımı ile ayrıca yumuşatıcı kullanımına gerek yoktur.

EKOKAPSÜL Yumuşatıcı; Konsantre olarak formüle edilmiş yumuşatıcı kapsülleri suda çözünür ambalaj ile ambalajlanmış olup 1 kapsül, ambalajıyla beraber 1 litrelik şişelerde çözülerek hazırlandığında muadilleriyle eş değer düzeyde etki yaratmaktadır. Bu sayede 1 litre yumuşatıcı hazırlanmış olmakta ve 1 kapak kullanım yeterli etkiyi vermektedir.