ENTROPİ Elektronik ve Teknoloji Hizmeleri A.Ş.
ENTROPİ Elektronik ve Teknoloji Hizmeleri A.Ş.
 

 

Firmamız, Trakya Üniversitesi Ayşekadın yerleşkesindeki Teknokent'te faaliyete başlamıştır. Firmamız deneyimli kadromuzla gelişen teknolojiyi de kullanarak, müşteri taleplerine göre yeni ürünler geliştirmektedir. Çalışma alanlarımız enerji yönetimi ve izlenmesi, doğal dil işleme, yapay zekâ, derin öğrenmedir. Ekip 25 yıllık ARGE ve ürün geliştirme deneyimine sahiptir.

Ürün hakkında kısa bilgi: Enerji kalitesini arttırmak için harmoniklerin izlenmesi, arızaların sebeplerini belirlenmesi, gerilim düşüşleri ve artışlarını tespit edilmesi ve geçici akımların tespiti hedeflenmektedir.

Enerji kalitesinin işletmenin; Doğrudan maliyetleri (Artan enerji kayıpları sebebiyle aşırı tüketim) ve dolaylı maliyetleri (Üretim kayıpları: işlem hataları, gereksiz açmalar - Ekipman maliyetleri: daha kısa kullanım ömrü, düşük randıman, gereksiz ekipman boyutu) azaltılacaktır.

Geleceğe yönelik Tüketim Tahminleme, ekonomik ve çevresel fayda için önemli bir enstrümandır. İhtiyaç duyulan enerjinin tepe değeri, altyapı yatırımı ve enerji ücret maliyetlerinin en önemli faktörüdür. Faaliyet planlamasının tahmin verisi ve enerji ücretlendirme çizelgesi doğrultusunda yapılması, işletmelere önemli ekonomik tasarruf vaad eder.