TRAKYA TEKNOPARK VE DESTEX DIGITAL İŞ BİRLİĞİ İLE "PORTUMA" PROJESİ HAYATA GEÇİYOR!
 

Yeni proje ile dikkatleri üzerine toplayan Trakya Teknopark ve Google Premier Partner Ajansı Destex Digital, her geçen gün gelişen oyun sektörüne yeni bir boyut kazandırıyor.

Markaları yerel, yaratıcı ve dinamik olarak güncellenebilir reklamlarla video oyun alanına girmeleri için güçlendiren Trakya Teknopark ve Destex Digital, bu anlamda dünyada bir ilki başarıyor.

Proje ile ilgili olarak Trakya Teknopark Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir; “Oyun firmalarının oyun içi reklam alanlarının pazarlamasını sağlamak için Trakya Teknopark'ta yürütülecek olan Portuma Projesi, Dünya’nın tüm oyun firmalarının ekosisteme dahil olup birçok reklam verenden reklam alabileceği bir platform olacak. Oyun konsol firmaları, mobil oyun üreticileri ve bilgisayar oyun üreticileri bundan sonraki süreçte oyunlarını hem satıp hem de oyun içi reklam alabilecekler. Trakya Teknopark bünyesinde geliştirilecek olan yeni proje, dünya oyun piyasasında bütün oyunların reklam alanlarını kiralayabilen ilk platform olma özelliğini taşıyacak” diyor.