Anasayfa - Teknopark - Teknopark GameHub

Trakya Teknopark

Teknopark GameHub

Hakkımızda

Game Dev Hub, oyun geliştiricilerin ve oyunla ilgili herhangi bir etkinlik üzerinde çalışan herkesin oyun oluşturmak ve geliştirmek için Trakya Teknopark ‘ta bir araya geldiği ortak çalışma alanı sağlayan kâr amacı gütmeyen bir kuruluştur. Vizyonumuz, oyunların nasıl oluşturulacağı ve geliştirileceği hakkında rehberlik etmek, destek sağlamak ve oyun oluşturma ve geliştirme fırsatları sağlamaktır. Hub, oyun geliştiricileri, grafik tasarımcılar, müzisyenler, yazarlar ve benzeri gibi oyunla ilgili herhangi bir etkinlik üzerinde çalışan herkes içindir. Ortak çalışma alanı, ağ oluşturma, sosyalleşme ve rahatlama için ortak alan, gruplanma fırsatı ve mentorluk desteği sağlayarak öğrencileri ve oyunla ilgili herhangi bir etkinlik üzerinde çalışan herkesi destekliyoruz. Bizimle herhangi bir şey hakkında konuşmak isterseniz, bizimle iletişime geçin: cansu@trakyateknopark.com.tr

Fırsatlar

  • Ortak Çalışma Alanı: Ofis ortamı, ortak alanlar, yüksek hızlı internet bağlantısı ve daha fazlasını içeren ortak çalışma alanı.
  • Gruplanma fırsatı: Oyunlar bir ekiple yapılır. Eğer bir grubunuz yoksa veya bir ekibe ihtiyacınız varsa, hayalinizdeki oyunu yapmak için kolayca gruplanabilirsiniz.
  • Ağ oluşturma: Trakya Teknopark ve iş liderleri ağımıza erişin.
  • Ortak Alanlar: Ortak alanlar, diğer insanlarla sosyalleşmek ve dinlenmek içindir. Burada bir mola vermek ve dinlenmek için rahatlatıcı bir ortam var.
  • Mentorluk: Game Dev Hub, oyunlar oluşturmak ve geliştirmek için mentorluk verir. Mentorlar, oyunun yaratılması ve geliştirilmesi ile ilgilenen kişilerdir. Mentorlar yardıma ihtiyacınız olduğunda ya da bir sorunla karşılaştığınızda yanınızda olacak.

Etkinlikler

Game Jam’ler: Game Jam’ler, oyun geliştiricilerin sınırlı bir süre içinde bir oyun yaratmaya çalıştıkları etkinliklerdir. Art Jam’ler: Art Jam’ler, grafik tasarımcılarının sınırlı bir süre içinde bir oyun fikrine göre konsept art yaratmaya çalıştığı etkinliklerdir. Game Idea Jam’ler: Game Idea Jam’ler, insanların sınırlı bir süre içinde bir oyun fikri veya hikayesi yaratması gereken zorluklardır. Uzman konuşmaları: Uzman konuşmaları bilgilendirici konuşmalardır. Bir oyun oluşturma ve geliştirme konusunda birçok alan vardır ve bu uzman konuşmaları, video oyunları oluşturma konusunda yeni olanlara ve video oyunları ve diğer alanlar hakkında kendilerini geliştirmeye ihtiyaç duyanlara yardımcı olacaktır. Ağ Toplantıları: Ağ Toplantıları, oyunla ilgili herhangi bir faaliyette çalışan herkesin mentorlar ve Trakya Teknopark yetkilileri ile buluştuğu bir ağ toplantısı etkinliğidir. Ofiste çalışmak, oyun geliştirmek için bir grup bulmak ve çok daha fazlası için fırsatlar barındırır.